کاربر مهمان خوش آمدید

درباره ما

 لینکها مرتبط:

 

سوالات متداول

شرط عضویت در انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری استان اصفهان چیست؟

·       داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران.

·       دين به يکي از اديان رسمي.

·       داشتن کارت راهنما از سازمان ایرانگردی و جهانگردی. (به صدور دو نوع کارت برای اعضای اصلی و افتخاری بیانجامد)

·       قبول و اجرای قوانین و ضوابط اساس نامه انجمن صنفی.

·       اقامت در حوزه انجمن صنفي.

·       داشتن پيشينه کيفري که موجب محروميت از حقوق اجتماعي باشد.

·       تمدید کارت راهنمایان با تقاضای انجمن به سازمان گردشگری انجام پذیرد.

 

شرایط سلب عضویت از انجمن چیست؟

هر يک از اعضاء که شرايط عضويت انجمن صنفي را از دست دهد پس از شش ماه از انجمن صنفي مستعفي شناخته مي شود.

همچنین راهنمایی که حداقل یکسال پس از آخرین روز اعتبار عضویت سالانه نسبت به تمدید عضویت سال جدید(جاری) تمدید ننموده باشد، عضویتش لغو می گردد.

 

آیا عضویت در انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری استان اصفهان برای راهنمایان استان اجباریست؟

خیر، انجمن یک تشکل خصوصی زیر نظر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعیست که تعهداتش نسبت به اهم موضوعات راهنمایان و به خصوص اعضا انجمن می باشد. لذا انجمن تعهدی در پشتیبانی از راهنمایان غیر عضو ندارد.

 

طول زمان عضویت چه مقدار است؟

عضویت اعضای جدید در هر زمان از روز/ماه هر سالی که به عضویت انجمن در آیند، فقط تا 29 اسفند همان سال اعتبار دارد (سالهای کبیسه استثنا بوده و پایان اسفند همان سال مد نظر قرار میگیرد.)

مثال: اگر فرد شماره 1 در تاریخ 20 اردیبهشت و فرد شماره 2 در تاریخ 28 اسفند عضو انجمن شده باشند، اعتبار عضویت هر دو در روز پایان سال جاری تمام می گردد.

 

زمان تمدید عضویت سال جدید چه وقت است؟

زمان تمدید عضویت در سال جدید از یکم فروردین سال جدید تا پایان روز 31 شهریور همان سال می باشد. همچنین در صورتی که در 6 ماهه اول تمدید عضویت انجام نگرفت، اعضا از روز 1 مهر تا 29 اسفند (شش ماهه دوم سال) می توانند عضویت خود را با پرداخت 10 درصد به عنوان جریمه دیرکرد + مازاد بر مبلغ تمدید عضویت، نسبت به تمدید عضویت سال جاری خود اقدام نمایند.

زمان تمدید عضویت : 1 فروردین تا 31 شهریور (شش ماهه اول سال)

زمان تمدید عضویت با جریمه دیرکرد: 1 مهر تا 29 اسفند

نکته: در صورتی که از شش ماهه دوم بگذرد و شخص عضویت خود را تمدید ننموده باشد، عضویت وی لغو می گردد.

 

در صورتی که عضویت فردی لغو گردد، برای عضویت مجدد نیاز به پرداخت مجدد ورودیه می باشد؟

بله. شخصی که به هر دلیل از انجمن لغو عضویت شده باشد، جهت عضویت مجدد می بایست مبالغ ورودیه انجمن و عضویت سال جاری را پرداخت نماید.

 

آیا عضویت در کانال های اطلاع رسانی / تالارهای گفتگو و گروه های و صفحه های شبکه مجازی انجمن به معنی عضویت در انجمن می باشد؟

خیر، جهت عضویت در انجمن می بایست شخص از بخش عضویت وب سایت انجمن ثبت نام خود را انجام داده و پس از ارسال اطلاعات و مدارک احراز هویت گردد. در صورت تأیید ثبت نام، ایشان به عضویت انجمن در خواهند آمد. در غیر این صورت نام وی در بخش اعضای انجمن نمایش داده نمی شود و عضو تلقی نمی گردد.

 

کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور چیست؟

کانون انجمنهای صنفی راهنمایان گردشگری تشکلی سراسری در کشور است که همه انجمن های صنفی، تشکلهای حرفه ای و ... استانی راهنمایان به عضویت آن درآمده و کانون پیگیری های کشوری امور راهنمایان را در مقیاس کلان انجام می دهد. کانون همچنین عضو فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری نیز می باشد.

 

آیا دستمزد راهنمایان گردشگری توسط انجمن تعیین می گردد؟

خیر، دستمزد راهنمایان گردشگری بر اساس فرمولهای اداره کار هر سال بر پایه ی حداقل دستمزد کارگر اداره کار محاسبه شده و با تصویب آن در اداره کار و توافق بین کانون (نماینده استانها) و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی کل کشور به انجمنهای استانی و راهنمایان سراسر کشور ابلاغ می گردد.

 

آیا انجمن برای اعضا اشتغالزایی/اشتغال یابی می کند؟

خیر، انجمن تعهدی نسب به اشتغالزایی اعضا ندارد، اما در صورتی که درخواستی از سوی دفتر خدمات مسافرتی درخواستی نسبت به معرفی راهنمای گردشگری صورت پذیرد با اعلام در کانال مخصوص اعضا انجمن، اعضا می توانند نسبت به معرفی خود اقدام نماید.

 

روش تمدید کارت تورلیدری چگونه است؟

جهت تمدید کارت تورلیدری خود می بایست به دفتر امور راهنمایان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مراجعه کرده و پس از پر کردن فرمهای لازم و تحویل به کارشناس راهنمایان توضیحات لازم به شما داده خواهد شد.

 

آیا برای هر تور لازم است گزارش مجزا نوشته شود؟

بله، راهنمایان پس از اجرای تور موظفند گزارش خود را بر روی سامانه مکاتبات اداری برای کارشناس راهنمایان/دفتر بررسی و همکاری راهنمایان ارسال نمایند.

تورهایی که ارسال گزارش آنها لازم است عبارتند از: تورهای ورودی و تورهای خروجی

نکته: تورهای طبیعتگردی یا تورهای داخلی نیاز به ارسال گزارش ندارند، مگر در صورتیکه اتفاق خاصی در تور نیاز به ارسال گزارش داشته باشد.

 

روش دریافت حساب کاربری بر روی سامانه مکاتبات اداری چیست؟

مراجعه به دفتر اینفورماتیک اداره کل در استان (واقع در خیابان بزرگمهر کوی مستوفی ساختمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) و با ارائه مشخصات خود نسبت به درخواست حساب کاربری اقدام می فرمایید.

 

فرم گزارش تور را از کجا تهیه کنم؟

به همت یکی از همکاران انجمن (علیرضا دامادزاده) فایل گزارش تورهای ورودی، خروجی و روش ارسال گزارش بر روی سامانه مکاتبات اداری تهیه شده است که بر روی وب سایت انجمن و در کانال های تلگرام قرارداده شده است.

 

شرایط و ضوابط وب سایت انجمن چیست؟

قوانین وب سایت انجمن این لینک موجود است: